Budżet Obywatelski 2019 – głosujący postawili na rozwój Komunikacji Uzdrowiskowej

Kryniccy emeryci i renciści mają się z czego cieszyć. Nie tylko oni zresztą. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zwyciężył projekt pod nazwą „Zakup pojazdu na potrzeby rozwoju Komunikacji Uzdrowiskowej”. Pomysłodawcy tego projektu dostrzegli problem polegający na tym, że pojazdy wykorzystywane obecnie przez Komunikację Uzdrowiskową nie wystarczają do obsługi ruchu w takim zakresie, w jakim oczekują tego mieszkańcy. Zakup dodatkowego pojazdu oznacza więcej bezpłatnych i ulgowych kursów dla emerytów, rencistów oraz posiadaczy Krynickiej Karty Rodziny.

Ogłoszenie wyników głosowania to nie jedyna dobra wiadomość dla tej grupy mieszkańców. Informujemy, że jeszcze w tym roku, w ciągu najbliższych tygodni, Komunikacja Uzdrowiskowa uruchomi dodatkowe kursy dla swoich pasażerów. Burmistrz zabezpieczył już środki na ten cel. Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie niezwłocznie po ustaniu największych utrudnień związanych z remontem ulic Kraszewskiego i Zdrojowej oraz budową rondrond. W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Zasięg bezpłatnej komunikacji zwiększy się dodatkowo dzięki nowemu pojazdowi, który zostanie zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Poprawi to jeszcze bardziej komfortkomfort życia licznej grupy mieszkańców. Dysponując takim taborem będziemy mogli uwzględnić wszystkie wnioski dotyczące rozwoju sieci połączeń.

Przypomnijmy, że Komunikacja Uzdrowiskowa wozi swoich pasażerów praktycznie wszędzie: do przychodni lekarskich, do aptek, do sklepów, do pracy, a nawet do kościołów. Dociera do niemal wszystkich miejscowościmiejscowości na terenie naszej gminy. Obsługuje połączenia, którymi nie są zainteresowani inni przewoźnicy. Musi jednak nieustannie walczyć o swój byt. Od chwili uruchomienia jest obiektem bezpardonowych ataków. Mimo upływu lat nic się w tej sprawie nie zmieniło. Początkowo przeciwnicy Komunikacji Uzdrowiskowej przekonywali, że jest to wymysł burmistrza Dariusza Reśki, stworzony na potrzeby kampanii wyborczej sprzed czterech lat. Mówiono o niej wówczas, że to „kiełbasa wyborcza”, która zniknie tak szybko, jak się pojawiła.

Kiedy po jakimś czasie okazało się, że bezpłatna Komunikacja Uzdrowiskowa to nie jest pomysł na kampanię wyborczą, tylko stałe i pewne wsparcie dla emerytów, rencistów czy osób chcących dojechać z domu do pracy, jej przeciwnicy zmienili retorykę. Obecnie wrogość w stosunku do Komunikacji Uzdrowiskowej przejawia się przede wszystkim w agresji słownej na stronach internetowych nieprzychylnych obecnemu burmistrzowi. W ostatnim czasie uaktywniły się środowiska, którym marzy się likwidacja bezpłatnej Komunikacji Uzdrowiskowej dla emerytów i rencistów. Pozwalają sobie naprawdę na wiele. O ile można jeszcze jakoś zrozumieć ataki na samego burmistrza, związane z wynikiem głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, o tyle ataków na księży z krynickich parafii zrozumieć w żaden sposób się nie da.

Sprawdź również

rond
Łatwiejszy przejazd przez Krynicę – już wkrótce
komunikacja
Komunikacja Uzdrowiskowa rozwija się i wprowadza bezpłatne przejazdy dla emerytów i rencistów
kraszewskiego
Ruszyła III edycja Budżetu Obywatelskiego Krynicy-Zdroju
miejscowości
Prezes Polonusa w rankingu na „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2018”
komfort
AKADEMIA GOPR NA 10. TAURON FESTIWALU BIEGOWYM W KRYNICY-ZDROJU