Chrzest „Nikifora”

12 lutego 2013 r. uroczyście nadano nazwę „Nikifor‖ dla piątego pojazdu typu Acatus, które Samorząd Województwa Małopolskiego zakupił dla Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nazwę pociągu wybrali mieszkańcymieszkańcy Małopolski w ramach ogłoszonego na łamach Gazety Krakowskiej konkursu.

Strongman Czytaj więcej
Dzięki coraz większemu zainteresowaniu zawodami Strong Man, burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Federacja Strong Man Polska podjęli decyzję o zorganizowaniu w Krynicy-Zdroju Międzynarodowego Pucharu Polski Strong Man z udziałem najlepszych zawodników klasyfikowanych w światowej czołówce. Udział w imprezie wziął m.in. kryniczanin Tomasz Kowal, wicemistrz Europy. Impreza odbyła się 21 czerwca 2014 r. na krynickim Deptaku a relację z wydarzenia zapewniła TVP Sport.
Ostoja - Marek Kamiński w Tyliczu Czytaj więcej
W dniu 1 września 2011 roku rozpoczęto w Tyliczu prace nad realizacją zdjęć do filmu Wojciecha Szumowskiego ―Ostoja‖. Głównym bohaterem filmu jest odkrywca, polarnik, zdobywca dwóch biegunów – Marek Kamiński. Zdjęcia były realizowane w najciekawszych zakątkach Tylicza by pokazać unikalność przyrody, historii oraz atmosfery miejscowości. Wiele godzin spędzili realizatorzy przy niedawno odkrytej osobliwości przyrodniczej jaką jest "Mofeta Tylicz", oraz na szlaku wód mineralnych, który zachwycił wszystkich.
Chrzest „Nikifora” Czytaj więcej
12 lutego 2013 r. uroczyście nadano nazwę „Nikifor‖ dla piątego pojazdu typu Acatus, które Samorząd Województwa Małopolskiego zakupił dla Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nazwę pociągu wybrali mieszkańcy Małopolski w ramach ogłoszonego na łamach Gazety Krakowskiej konkursu.
TVN 24 TVN Meteo oraz Dzień Dobry TVN Czytaj więcej
Tłem programów pogodowych z Krynicy-Zdroju były w styczniu 2012 r. stoki Jaworzyny i Słotwin. Występujący w programie goście opowiadali m.in. o atrakcjach narciarskich w Krynicy, o mistrzostwach świata w hokeju na lodzie i profesjonalnym parku snowboardowym. Krynica-Zdrój gościła także na antenie Dzień Dobry TVN w dniach: 16 kwietnia 2012 r., 3 marca 2013 r. oraz w czerwcu 2014 r.
Prawo Agaty z Krynicy-Zdroju Czytaj więcej
W lutym 2013 r. nasze miasto stało się planem zdjęciowym dla jednego z odcinków serialu Telewizji TVN „Prawo Agaty‖. Zrealizowany u nas odcinek można było obejrzeć 9 kwietnia 2013 r., a pobyt ekipy i znanych aktorów był wielką atrakcją dla mieszkańców i turystów.
Festiwal biegowy Czytaj więcej
Organizowane od 2010 roku wydarzenie sportowe towarzyszące Forum Ekonomicznemu z roku na rok rozrasta się, ewoluując w kierunku prestiżowej, międzynarodowej imprezy, w której w 2014 roku wzięło udział 6400 biegaczy.
Gala boksu zawodowego Czytaj więcej
Impreza, w której wystąpił kryniczanin Paweł Kołodziej odbyła się 19 marca 2012 roku z udziałem czołowych bokserów, m.in. Krzysztofa „Diablo‖ Włodarczyka.
Snowboard Cross Czytaj więcej
Mistrzostwa w snowboard crossie rozgrywane są co roku na stokach Słotwin.
Siła dwóch Krynic Czytaj więcej
Krynica Morska i Krynica-Zdrój podpisały list intencyjny, powołujący Korporację dwóch Krynic. Stało się to 15 maja 2014 roku w Hotelu Gromada Warszawa Centrum, a sygnatariuszami byli kryniczanie z obu miast. Zadaniami tej bezprecedensowej turystycznej koalicji będzie wspólna promocja, wzajemne wspieranie się w rozwoju, a także zniżki w obiektach turystycznych dla mieszkańców Krynicy Morskiej w Krynicy-Zdroju i vice versa.
Forum Ekonomiczne Czytaj więcej
W 2014 roku po raz dwudziesty czwarty przyjechali do Krynicy-Zdroju politycy, ekonomiści i biznesmeni z Polski i kilkudziesięciu krajów świata. XXIV edycja Forum zgromadziła 3500 gości uczestniczących w debatach oraz ponad 5300 osób zarejestrowanych jako wszystkich uczestników forum.
Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu WAKO Czytaj więcej
Mistrzostwa odbyły się w dniach 17-21 września 2013 roku w Krynicy-Zdroju. Rangę zawodów docenił Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojewoda Małopolski, którzy przyjęli zaproszenie do Komitetu Organizacyjnego mistrzostw. Honorowy patronat nad zawodami objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.
Dożynki gminne w Tyliczu Czytaj więcej
Dożynki gminne z korowodem dożynkowym, święceniem chleba i wieńców, zabawami, występami kół gospodyń wiejskich oraz licznymi atrakcjami prezentującymi piękno krynickich sołectw.
Krynica górską stolicą radiowej Jedynki Czytaj więcej
W 2010 roku zapoczątkowana została współpraca Programu I Polskiego Radia i Krynicy-Zdroju. Nasze miasto zostało Górską Stolicą Radiowej Jedynki. Współpraca obejmuje szereg działań promocyjnych. Audycje prowadzone są na żywo z Krynicy-Zdroju z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, branży turystycznej, sportowej, leczniczej i rekreacyjnej.
Koncerty gwiazd Czytaj więcej
Zespół Łzy wystąpił na krynickim Deptaku podczas imprezy sylwestrowej w 2011 r. 8 stycznia 2012 r. zespół Golec uOrkiestra uświetnił swym brawurowym wykonaniem kolęd Jubileusz 60-lecia parafii MBNP. Popularne „Golce‖ zagrały również w Krynicy-Zdroju w ramach Festiwalu Biegowego w 2011 roku. Na zakończenie Festiwalu Biegowego zagrała u nas w 2013 roku Budka Suflera.
Koncerty hip-hopowe Czytaj więcej
Z inicjatywy Burmistrza w sondzie zorganizowanej na profilu Facebook.com/MojaKrynica można było oddawać głosy na ulubionego artystę. Wybór nie był prosty. W sondzie znalazło się pięciu najlepszych polskich raperów, a ostateczny wybór fanów padł na O.S.T.R., który wystąpił na krynickim Deptaku 11 października 2014 r. W 2012 roku równie wielkim zainteresowaniem cieszył się koncert rapera GrubSona a w 2013 koncert rapera Kaliego.
Rewia ICELANDIA Czytaj więcej
Magiczną baśń pt. „Zaklęta w Łabędzia‖ z efektami tańca ognia, akrobacji podniebnej i tańca na szczudłach można było zobaczyć na Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju w dniach 18-19 marca 2013 roku.
Festiwal im. Jana Kiepury Czytaj więcej
Ta sztandarowa impreza kulturalna po paru latach próbowania nowej formuły i dostosowywania się do nowych wymagań publiczności zyskała od roku 2014 nowy wymiar artystyczny dzięki współpracy z niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie muzyki – Operą Krakowską.
Redyk karpacki w Tyliczu Czytaj więcej
23 lipca 2013 roku na granicy Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego, na Przełęczy Tylickiej, w malowniczo położonym Tyliczu Redyk Karpacki — podążający od maja łukiem Karpat (start w Rumunii, "meta" w Czechach) — zatrzymał się na kolejny postój.
Święto Kazimierza Pułaskiego Czytaj więcej
Organizowane z udziałem władz Krynicy-Zdroju, młodzieży szkolnej, społeczników chcących upamiętnić wielkiego Polaka. Uroczysta asysta 6 Brygady Powietrznodesantowej dodaje Świętu wzniosłej oprawy.
Hubertus Krynicki Czytaj więcej
Ten barwny piknik myśliwski organizowany jest w Krynicy-Zdroju od 3 lat i gromadzi rzesze myśliwych, turystów i mieszkańców zainteresowanych zarówno jarmarkiem produktów lokalnych, jak i pokazami psów myśliwskich, ptaków łowczych czy występami zespołów regionalnych.
Rzeźby lodowe Czytaj więcej
Jeśli pogoda dopisuje, na krynickim Deptaku pojawiają się rzeźby lodowe. Mamy nadzieję, że przy sprzyjającej pogodzie, we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, do KrynicyZdroju powrócą piękne dzieła jak te sprzed wielu lat.
Krynica: Maciej Orłoś i Anna Karna - szlakiem wody dla wszystkich Czytaj więcej
Prowadzący w sposób niekonwencjonalny zaprezentowali nieznane atrakcje miejscowości uzdrowiskowych. Wędrówka była znakomitą okazją do przypomnienia historii uzdrowisk i ludzi z nimi związanych, m.in. Nikifora Krynickiego i Jana Kiepury. Program „Nie ma jak Polska‖ został wyemitowany 18 listopada 2013 roku.
Najmilsze miasto w Polsce – akcja Milka Czytaj więcej
Pod słodkim patronatem firmy Milka mieszkańcy Krynicy-Zdroju oraz jej sympatycy i wielbiciele włączyli się w akcję „Wybierzmy najmilsze miasto w Polsce‖. Jak na tak niewielką miejscowość możemy powiedzieć, że odnieśliśmy gigantyczny sukces, zajmując 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu miast.
Krynica-Zdrój na antenie Telewizji Polskiej Czytaj więcej
Pytanie na śniadanie z Krynicy-Zdroju 2011 - Krynica gościła w popularnym programie TVP 2. Pokazano tam m.in. felieton na temat najważniejszych imprez, miejsc i ludzi. Nie tylko atrakcje zimowe, ale bazę rekreacyjną i SPA, Europejski Festiwal im. Jana Kiepury i Forum Ekonomiczne. We wrześniu 2013 roku z Krynicy-Zdroju realizowano program „Kawa czy herbata‖.
Bieg narciarski Tylicz-Krynica Czytaj więcej
13 stycznia 2013 roku, na trasie narciarstwa biegowego łączącej Tylicz z Krynicą-Zdrój odbyła się I edycja Biegu Narciarskiego w ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start wyznaczony został w Osadzie Turystycznej Domki w Lesie, zaś finał - na Górze Parkowej, gdzie tę sportową imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, tzw. „Światełko do nieba". Na 12 kilometrowej trasie narciarstwa biegowego z Tylicza do Krynicy wystartowało 64 zawodników nie tylko z gminy, ale również z Łabowej, Muszyny, Jasła oraz Warszawy i okolic.
Wiedeńskie noce Czytaj więcej
Wzorem koncertów noworocznych filharmoników wiedeńskich melomani w Krynicy-Zdroju słuchają corocznie 1 stycznia najpiękniejszych melodii muzyki klasycznej.
Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych Czytaj więcej
Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych już na stałe wpisał się w kalendarz imprez Krynicy-Zdroju i nieodmiennie gromadzi tłumy widzów zachwyconych paradami, pokazami mażoretek i występami gości z całej Polski.
Szlak Papieski Czytaj więcej
Szlak Papieski — to ogólna nazwa szlaków turystycznych biegnących ścieżkami, które przed laty przemierzał Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Przypomina o miejscach, przez które Karol Wojtyła wędrował – najpierw jako ksiądz, potem biskup i kardynał oraz które odwiedzał jako papież. Jedna ze ścieżek Małopolskiego Szlaku Papieskiego wiedzie przez Jaworzynę Krynicką i samą Krynicę, gdzie zamontowano tablicę dokumentującą ten fakt.
Świat pod Kyczerą Czytaj więcej
Taniec, śpiew, muzyka i piękne stroje. Barwnie, kolorowo, a przede wszystkim egzotycznie. Świat pod Kyczerą, czyli jeden z największych w Polsce festiwali folklorystycznych, gości z występami w naszym mieście już od kilku lat. Odwiedzają nas artyści m.in. z Tajwanu, Kostaryki, Serbii, Czech, Słowacji, Osetii Północnej i Polski.
Miss Polski ambasadorką Krynicy-Zdroju Czytaj więcej
Kryniczanka Katarzyna Krzeszowska, Miss Polski 2012, włączyła się we współpracę z Urzędem Miejskim w Krynicy-Zdroju, uczestnicząc w akcjach reklamowych i działaniach promocyjnych (m.in. w odcinku „Prawa Agaty‖ kręconym w Krynicy-Zdroju). 27 grudnia 2012 nasza miss była gościem honorowym na Sesji Rady Miejskiej. Już teraz zapraszamy na finał wyborów Miss Polski, który odbędzie się w Krynicy-Zdroju 7 grudnia 2014 roku.

Sprawdź również

małopolski
Nowe boisko dla dzieci w Mochnaczce Niżnej
samorząd
Gmina Krynica-Zdrój doceniona za dynamiczny rozwój w ostatnich czterech latach
mieszkańcy
Budżet Obywatelski 2019 – głosujący postawili na rozwój Komunikacji Uzdrowiskowej
małopolskiego
Sportowy Koncert Charytatywny w Krynicy-Zdrój
krakowskiej
53. FESTIWAL IM. JANA KIEPURY W KRYNICY-ZDROJU DZIEŃ III - 12 SIERPNIA 2019 – NIEDZIELA