Projekty obywatelskie

Zakup pojazdu na potrzeby rozwoju Komunikacji Uzdrowiskowej to jeden z dziewięciu projektów zgłoszonych przez mieszkańcówmieszkańców Krynicy-Zdroju w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt ten zwyciężył z dużą przewagą głosów, ale to nie oznacza, że kryniczanie, którzy oddali swoje głosy na inne propozycje zostaną z niczym. Wręcz przeciwnie, wyniki głosowania pokazały, że pozostałe projekty także znalazły uznanie w oczach mieszkańców. Wszystkie one są interesujące i zasługują na to, by doczekać się realizacji. Burmistrz podjął w tej sprawie decyzję, która z pewnością ucieszy wszystkich zainteresowanych.

Łączna wartość projektów, które nie zdołały uzyskać wystarczającego poparcia w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 wynosi 1.002.370 zł. Taka właśnie suma zostanie zabezpieczona na wniosek burmistrza w budżecie zasadniczym na przyszły rok. Stabilna sytuacja finansowa gminygminy pozwala na to. W ten sposób wszystkie projekty z listy zostaną zrealizowane w 2019 r. zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

Skoro wszystkie projekty zgłoszone w tym roku doczekają się realizacji, to pojawia się pytanie, po co było organizować głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miało ono niewątpliwie głęboki sens. Wyzwoliło oddolne inicjatywy i pozwoliło zorientować się, jakie są preferencje mieszkańców. Oni przecież najlepiej wiedzą, czego im potrzeba. Sformułowane propozycje zostały następnie poddane społecznej weryfikacji. Przypominamy, że głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego jest suwerenną decyzją każdego mieszkańcamieszkańca i odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności. Nikt przecież nie zgłasza i nie popiera projektu, który mu nie odpowiada. Budżet Obywatelski jest zatem rodzajem sondy, której wyniki stanowią podstawę do podejmowania przez burmistrza działań w interesie lokalnej społeczności. Z tegorocznego głosowania wynika, że mieszkańcom najbardziej zależy na rozwoju bezpłatnej i ulgowej Komunikacji Uzdrowiskowej. Autorzy i zwolennicy pozostałych projektów nie mają jednak powodów do zmartwienia. Oni także są zwycięzcami tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Projekt pod nazwą „Zrelaksuj się przy Parku Słotwińskim” trzykrotnie zajął II miejsce w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mam pełną świadomość, jak bardzo jest on ważny dla mieszkańców Słotwin i okolic. Dlatego zdecydowałem, że projekt ten zostanie zrealizowany w 2019 r. w pierwszej kolejności. Harmonogram realizacji pozostałych projektów będzie adekwatny do liczby oddanych na nie głosów - Burmistrz Krynicy-Zdroju - Dariusz Reśko

Sprawdź również

reśko
Ogrody Żywiołów dofinansowane kwotą 3,5 mln zł!
mieszkańca
Dochód na jednego mieszkańca w gminie Krynica-Zdrój
gminy
Sportowy Koncert Charytatywny w Krynicy-Zdrój
mieszkańców
KULTURALNY PLAC NIEPODLEGŁOŚCI POLSKIEGO RADIA 24 - Polskie Radio 24 do 15 września w Zakopanem
uzdrowiskowej
Budżet Obywatelski 2019 – głosujący postawili na rozwój Komunikacji Uzdrowiskowej