Wykonanie nowego oświetlenia wraz z budową placu parkingowego w Bereście

W październiku b.r. zakończyły się prace w ramach projektu odnowy miejscowości Berest. Celem projektu jest poprawa infrastruktury komunikacyjnej, estetyki i bezpieczeństwa na terenie Berestu. Zakres prac przewidywał wykonanie oświetlenia na długości 1,7 km (46 lamp) oraz wybudowanie placu parkingowego o nawierzchninawierzchni utwardzonej z kostki brukowej w centrumcentrum miejscowości w ilości 10 miejsc postojowychpostojowych wraz z miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych. Wykonanie prac powierzono miejscowej firmie Zakładowi Usług Elektrycznych Krzysztof Łęczycki z siedzibą w Krynicy-Zdroju. Gmina przeznaczyła na ten cel blisko 140 tys. zł; w tym dofinansowanie ze środków unijnychunijnych (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich) wyniosło ponad 85 tys. zł. 

Obchody 70-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bereście Czytaj więcej
Ochotnicza Straż Pożarna w Bereście obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Od roku, znajduje sie też w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym (KSRG), który otwiera strażakom drogę do nowych szkoleń i dofinansowania, powoduje także, że jednostka jest powiadamiana i wyjeżdża nie tylko do pożarów, ale także do wypadków drogowych. OSP poszukiwało nowego samochodu strażackiego.
Nowa droga w Bereście Czytaj więcej
W Bereście położono nową nawierzchnię betonową na drodze gminnej nr 90/1. Przeznaczono na ten cel kwotę 45 tys. zł. W wyniku tej inwestycji przybyło 150 metrów bieżących utwardzonej nawierzchni drogi wraz z poboczem.
Remont drogi gminnej w Bereście Czytaj więcej
25 listopada b.r. zakończył się remont drogi gmin nr 17 i 18 w Bereście (pod pocztą).
Remont drogi wewnętrznej dz. ew. nr 16 w Bereście, Gmina Krynica‐Zdrój. Czytaj więcej
Wykonanie podbudowy oraz nawierzchni betonowej drogi na dł. 90 m i pow. 228 m2.
Remont drogi wewnętrznej dz. ew. nr 98 w Bereście Gmina Krynica‐Zdrój. Czytaj więcej
Ułożenie betonowych  korytek w rowie odwadniającym, profilowanie i zagęszczenie podłoża  oraz ułożenie nawierzchni betonowej na dł. 160 mb i szer. 3 m
Wykonanie nawierzchni betonowej drogi wewnętrznej w Bereście Czytaj więcej
W dniach od 20 do 31 marca 2017 r. z funduszy własnych gminy została wykonana betonowa nawierzchnia drogi wewnętrznej na działce ewidencyjnej nr 140 w Bereście.
Wykonanie nowego oświetlenia wraz z budową placu parkingowego w Bereście Czytaj więcej
W październiku zakończyły się prace w ramach projektu odnowy miejscowości Berest. Celem projektu jest poprawa infrastruktury komunikacyjnej, estetyki i bezpieczeństwa na terenie Berestu
Bieg po dom — charytatywna impreza w Bereście Czytaj więcej
W niedzielę 31 stycznia 2016 r. prawie 250 osób dołożyło swoje cegiełki do budowy domu w Bereście dla Pani Kingi Gruca i jej czterech córeczek. W tym dniu Berest stał się centrum biegowym. Na start zgłosili się biegacze zarejestrowani elektronicznie oraz wpisani na listy w Biurze Zawodów. Punktualnie o 12.00 wystartowała pierwsza grupa dzieci szkoły podstawowej, potem kolejno młodzież gimnazjalna, uczestnicy marszobiegu, a na zakończenie o 12.50 wystartował Bieg Główny na dystansie 10 km.
Ochotnicza Straż pożarna w Bereście ma już nowy samochód strażacki Czytaj więcej
Ochotnicza Straż pożarna w Bereście ma już nowy samochód strażacki. Burmistrz Krynicy-Zdroju pogratulował strażakom "Dziękuję strażakom ochotnikom za determinację w dążeniach do zakupu samochodu pożarniczego. Życzę, aby auto dobrze służyło, ale jednocześnie, aby druhowie mieli jak najmniej okazji do wyjazdu".
Otwarcie wielofunkcyjnego boiska w Bereście Czytaj więcej
W pierwszy dzień kalendarzowego lata oficjalnie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne w Bereście. Przy tej okazji odbył się następujące imprezy: zawody sportowe piłki siatkowej, piłki nożnej, liczne gry, zabawy, konkurencje dla dzieci, pokaz sprawności strażackiej – ćwiczenia bojowe oraz koncert Anny Sekuły. To jest kontynuacja tego programu, który zaczął się jeszcze w poprzedniej kadencji, czyli rozwój bazy sportowej na terenie całej gminy.

Sprawdź również

postojowych
Starania burmistrza zakończone sukcesem — 13 milionów na rozbudowę ulic Zdrojowej i Kraszewskiego
nawierzchni
Nowe boisko dla dzieci w Mochnaczce Niżnej
centrum
Pan Wojciech Król odpowiada na zarzuty Burmistrza Piotra Ryby
unijnych
Wielki projekt Kurort Krynica-Zdrój